W sobotę, 20 lutego w Kaliszu odbył się III Ogólnopolski Zimowy Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza. W zawodach udział wzięli juniorzy do 18 roku życia, którzy podzieleni zostali na dwie grupy – A i B. O przydziale do poszczególnych grup decydował posiadany ranking.

W grupie A startowali zawodnicy z rankingiem 1600 PZSzach oraz ELO, natomiast w grupie B z rankingiem PZSzach 1000 – 1400. Grano systemem szwajcarskim, 7 rund, 30 minut na zawodnika. Ostrowskie Towarzystwo Szachowe reprezentowali Weronika i Wiktoria Dudzińskie, Antonina Gruszczyńska oraz Dawid Lamek.

Zawodnicy Ostrowskiego Towarzystwa Szachowego

W grupie A zwyciężył Szymon Skurniak, przed Maciejem Adamczewskim oraz Dorianem Grallą – wszyscy KTS Kalisz. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Weronika Wawrzyniak, druga Aleksandra Kubasik oraz Zuzanna Jędrzejewska – również KTS Kalisz. Wszyscy reprezentanci OTSz grali w grupie B, w której wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Michał Wegner (KTS Kalisz), drugie Antoni Ograbisz (UKS Smecz Konin), trzeci był Maciej Kozłowski (KTS Kalisz). W kategorii dziewcząt najlepsza okazała się Julia Skurniak (KTS Kalisz), która wyprzedziła tylko o pół punktu Weronikę Dudzińską (OTSz Ostrów Wlkp.), trzecia była Zuzanna Solarek (KTS Kalisz) a czwarte miejsce zajęła Wiktoria Dudzińska (OTSz Ostrów Wlkp).

Sędzią głównym zwodów był Maciej Sroczyński, sędzią rundowym zaś Malwina Sroczyńska.

Uroczystego otwarcia turnieju dokonali wiceprezes KTS Kalisz Magdalena Kołodziejska-Skurniak oraz Maciej Sroczyński