W piątek, 2 grudnia, w Szkole Podstawowej nr 11 odbył się drugi turniej z cyklu V Grand Prix Ostrowa Wielkopolskiego Szkół Podstawowych i Przedszkoli w Szachach. Uroczystego otwarcia turnieju dokonała Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 pani Małgorzata Lubojańska. W zawodach wzięło udział 61 uczestników.

W najmłodszej grupie wiekowej zwyciężyła uczennica Szkoły Podstawowej nr 11 Liliana Fudalej, na drugim miejscu uplasowała się reprezentantka Szkoły Podstawowej nr 9 Nina Urbaniak, trzecie miejsce na podium, a pierwsze wśród chłopców zajął uczeń Szkoły Podstawowej nr 11 Bartosz Płonka.

7. Aleks Ertel, SP 11 - 2 p.

Grupę najmłodszych sędziował Paweł Dudziński.

W grupie do lat 9 najlepszy okazał się Wojciech Mruk, drugie miejsce zajął Piotr Bogucki, trzeci był Jakub Adamek. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Jadwiga Pieczewska, przed Weroniką Dudzińską oraz Joanną Szukowską.

Do lat 12 zwyciężyła Gabriela Pieczewska, druga była Nikola Stefaniak, trzecie miejsce natomiast zajęła Amanda Pabiszczak. Wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Krzysztof Szymczak, drugi był Krzysztof Mruk a trzeci Konrad Szymczak.

Szczegółowe wyniki grupy do lat 9

Szczegółowe wyniki grupy do lat 12

Grupę do lat 9 i 12 sędziowali: Henryk Doba, Szymon Pieczewski oraz Jakub Rosik.

Klasyfikacja generalna po dwóch turniejach w grupie do lat 6 przedstawia się następująco: