Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Janem Krzysztofem Dudą, który w jednym z numerów oficjalnego czasopisma Polskiego Związku Szachowego "Mat" przeprowadził Paweł Dudziński. Jan Krzysztof Duda zwyciężył w programie The Brain. Genialny Umysł, który został wyemitowany we wtorek, 11 kwietnia, w telewizji Polsat. Arcymistrzowi pokazano dziesięć szachownic z bierkami ustawionymi w taki sposób, aby zakończyć grę jednym ruchem. Zadaniem Jana Krzysztofa było zapamiętanie zaprezentowanych ustawień i w ciągu minuty zakończyć owe partie. W błyskawicznym tempie bezbłędnie wykonał swoje zadanie. Zwycięzca otrzymał nagrodę finansową w wysokości 30 tysięcy złotych. Gratulujemy!

Odcinek z udziałem Jana Krzysztofa Dudy

W niedzielę, 21 stycznia, w ostrowskim Cechu Rzemiosł Różnych odbył się Noworoczny Turniej Szachowy im. Maksymiliana Wałczyka. Na starcie stanęło 55 zawodników, m.in. z Gorzyc Wielkich, Kalisza, Konina, Krotoszyna, Milicza, Ostrowa Wielkopolskiego, Pleszewa oraz Wrocławia. Grano 9 rund, systemem szwajcarskim, 10 minut dla zawodnika.

Zwycięzcą turnieju został Krzysztof Matela (UKS Skoczek Milicz), drugie miejsce zajął Jan Klimkowski (UKS Smecz Konin), trzeci był Eugeniusz Murawski (UKS Skoczek Milicz). Na czwartym miejscu uplasował się Jakub Rosik (OTSz Ostrów Wielkopolski), piąte miejsce zajął Radosław Dytman (KSz Polonia Wrocław), szósty zaś był Adam Pera (OTSz Ostrów Wielkopolski).

- najlepsza juniorka do lat 10 - Weronika Dudzińska (OTSz Ostrów Wielkopolski);

- najlepszy junior do lat 10 - Igor Majcher (OTSz Ostrów Wielkopolski).

Funkcję sędziego głównego pełnił Henryk Doba.

Szczegółowe wyniki

Kinga Dudzińska

W niedzielę, 21 stycznia 2018 roku, w Cechu Rzemiosł Różnych w Ostrowie Wielkopolskim odbędzie się Turniej Noworoczny im. Maksymiliana Wałczyka. Turniej ma charakter otwarty, udział mogą wziąć wszyscy miłośnicy królewskiej gry. Szczegóły w komunikacie organizacyjnym.

Strona turnieju - zapisy

W piątek, 8 grudnia, w Szkole Podstawowej nr 11 przy ulicy Batorego w Ostrowie Wielkopolskim odbył się drugi turniej z cyklu VI Grand Prix Ostrowa Wielkopolskiego Szkół i Przedszkoli w Szachach. Grano 6 rund, systemem szwajcarskim, 10 minut na zawodnika. Zawody sędziował Szymon Pieczewski oraz Henryk Doba. Na turniej zawitał również Święty Mikołaj, który między rundami częstował dzieci słodkościami.

W grupie najmłodszych zwyciężył Borys Łukawski przed Kasjanem Bartkowiakiem i Nikodemem Zaradnym. Pierwsze miejsce wśród dziewczynek zajęła Magdalena Kostka.

Wyniki grupy A

W grupie B zwycięstwo odniósł Igor Szczepaniak, drugi był Igor Majcher, trzecie miejsce natomiast zajął Szymon Małkowski. Wśród dziewcząt najlepsza była Weronika Dudzińska przed Anną Durą i Wiktorią Dudzińską

Wyniki grupy B

W najstarszej grupie pierwsze miejsce zajął Kamil Grzesiek, drugi był Dawid Lamek a trzeci Bartosz Łakomy. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Gabriela Pieczewska przed Jadwigą Pieczewską i Nikolą Stefaniak

Wyniki grupy C

We wtorek, 28 listopada, w Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim rozegrano pierwszy turniej z cyklu VI Grand Prix Ostrowa Wielkopolskiego Szkół Podstawowych i Przedszkoli w Szachach. Na starcie stanęło 49 zawodników (grupa B i C), którzy zagrali sześć rund systemem szwajcarskich, 10 minut na zawodnika. Dla najlepszych trzech dziewcząt oraz trzech chłopców z każdej grupy wiekowej przygotowano medale, pozostałym wręczono dyplomy uczestnictwa. Zawody sędziowali: Szymon Pieczewski, Henryk Doba, Damian Sienkiewicz - grupa B i C oraz Paweł Dudziński - grupa A. W piątek, 8 grudnia, w Szkole Podstawowej nr 11 odbędzie się kolejny turniej. Zapraszamy.

Wyniki ogólne

Wyniki - grupa B

Wyniki - grupa C

Serdecznie zapraszamy na VI Otwarte Grand Prix Ostrowa Wielkopolskiego Szkół Podstawowych i Przedszkoli w Szachach. Pierwszy turniej odbędzie się we wtorek, 28 listopada, w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Partyzanckiej 15 o godz. 16.30. Szczegóły w komunikacie organizacyjnym.

Dodała: Kinga Dudzińska

W dniach 2-10 września, w Szklarskiej Porębie, odbywają się Drużynowe Mistrzostwa Polski II Liga, w których udział bierze Ostrowskie Towarzystwo Szachowe.