W dniach 22-23 października we Wrocławiu odbył się X Kongres dr. Jana Zukertorta - pierwszego Wicemistrza Świata w szachach. W turnieju udział wzięły Weronika oraz Wiktoria DudzińskieKongres przeprowadzony został z podziałem na grupy:

Grupa A - do 18 lat

- Grupa B -  do 14 lat

- Grupa C -  do 11 lat

- Grupa D - do  8 lat (grała tylko w niedzielę)

Organizatorem imprezy był MUKS-MDK Śródmieście Wrocław, Dolnośląski Związek Szachowy oraz Gimnazjum Nr 13 im. Unii Europejskiej. W ramach kongresu odbył się Pięciobój: turniej szachowy, konkurs rozwiązywania kompozycji, turniej Darta, konkurs zagadek logicznych oraz quiz muzyczny.

Zwycięzcą w grupie do lat 8 okazał się Jakub Demski (MDK Fabryczna Polonia Wrocław), drugi był Mateusz Rząsa, trzecie miejsce zajął Filip Pawicki (KSz Polonia Wrocław). Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zdobyła Julia Salamon (KSz Jelonka Jelenia Góra), druga była Maja Wieczorek (KSz Polonia Wrocław), trzecie miejsce przypadło Laurze Najdeckiej (KSz Polonia Wrocław). Weronika z dorobkiem 3,5 punktu zajęła 17 miejsce (6 wśród dziewcząt), natomiast Wiktoria zdobył 2 punkty i zajęła 42 miejsce (11 wśród dziewcząt).

Szczegółowe wyniki grupy do lat 8

Podczas turnieju przeprowadzono mecz pomiędzy absolwentami gimnazjum nr 13 a "resztą świata". W drużynie absolwentów jednym z zawodników był mistrz międzynarodowy Kamil Stachowiak, w drugiej drużynie zagrał między innymi mistrz FIDE Paweł Dudziński oraz arcymistrzyni Monika Krupa. Oprócz rozgrywki szachowej, uczestnicy meczu wzięli udział w turnieju Darta oraz rozwiązywali kombinacje szachowe. Mecz zakończył się zwycięstwem "reszty świata".

Po uroczystym zakończeniu na uczestników czekały dwa szachowe torty.

Drużyna "reszty świata". W środku Monika Krupa, obok Paweł Dudziński oraz Waldemar Sernecki (Prezes MDK Śródmieście Wrocław)